Sul on põllumajandusalane haridus ja oskad loomadega ümber käia?
Loomakasvatuses käib töö seitse päeva nädalas ja seetõttu on ka kvaliteetsel tööl väga oluline roll. Paraku on sektoris kvaliteetset tööjõudu puudu ning võimalus tellida oma tallu asendaja puhkuse ajaks või haigestumise korral on äärmiselt oluline. Kümne aastaga on talupidajate asendusteenistusest kujunenud väga oluline teenus, mida riigi toel talunikele pakkuda.
Asendusteenistus on tööjõuvahendusteenus loomakasvatustalunike asendamiseks, seda nii planeeritud puhkuse, komandeeringu kui ka ootamatu haiguse korral. Asendusteenistuse eesmärgiks on pakkuda taludele kvaliteetset ja kiiresti kättesaadavat teenust kõigis Eesti maakondades.
Millised ülesanded ootavad asendustalunikku?
Olenevalt oskustest ootab asendustalunikku ees nii põllu- kui ka kõikvõimalikud loomadega seotud tööd nagu lüpsmine, söötmine, vasikate talitamine, seadmete pesu jms. Asendustaluniku töö on liikuv, mistõttu saab teenindada mitmeid erinevaid talusid nii elukohajärgses piirkonnas kui ka kaugemal. Kaugemal asuvad talud pakuvad ka majutust.
Mis on selle töö eelised?
Asendustaluniku ametit pidades saab arendada ja täiendada oma erialast töökogemust. Asendusteenistujate tööd juhivad piirkonnajuhid, kes koordineerivad asendustalunike liikumist talust tallu. Üks asendustalunik võib teenindada samaaegselt 6–10 talu. Lisaks makstakse asendustalunikele vastavalt panusele motiveerivat töötasu.
Kes sobib asendustalunikuks?
Asendusteenistusega liitumiseks peab olema põllumajanduslik keskeri-, kutsekesk- või kõrgharidus. Oluline on ka eelnev töökogemus põllumajandusettevõtetes.
Kuhu saab end üles anda?
Asendusteenust korraldab Eestimaa Talupidajate Keskliit. Võta meiega ühendust info@taluliit.ee ja uuri lisa www.taluliit.ee/asendusteenistus/ või Facebookist @eestitaluliit.