Jõeääre talu asub Järvamaal ning seal elavad Urmas ja Laivi Laks. Jõeääre talu sai perenaise sõnul alguse millalgi siis, kui kolhoos laiali läks. Kuna piirkonnas muud tööd ei olnud saada, sai varasemast oma tarbeks kasvatamise hobist järsku töö. Tänaseks on sellest möödas juba kuskil kakskümmend aastat, kui esimest korda ise turule kauplema mindi. Esimene kasvuhoone ehitati 2004. aastal ning esimesel aastal pandi maha 300 tomatitaime, mäletab perenaine täpselt. Alustatigi tomatite, kurkide ja lillede kasvatamisest ning kõik on järjest suuremaks kasvanud. Looma kasvatamise etapidki on talus läbi käidud. On olnud nii pullid, broilerid kui sead.
Igal aastal pannakse maha tomatit, kurki, kartulit, kabatšokki, kõrvitsaid, peete, porgandeid, kaalikaid, kapsaid, lill- ja nuikapsaid. Hiljem tehakse kapsast ka hapukapsast. Hilissügisest kuni kevadeni on hapukapsas ikka päris kõva müügiartikkel. Lisaks on veel oad ja herned, kuid kartul on ikka põhiline. Kasvatatakse ka kõiki salatilisi, lisaks tilli ja sibulat. Kevaditi müüakse ka palju erinevaid lilletaimi.
Tänapäeval kasvatatakse talus 4,7 hektaril kartulit ja kahel hektaril mitmesuguseid köögivilju (porgand, nuikapsas, kõrvits, peet, sibul jpm). Talus on kolm suurt kasvuhoonet, mille üldpind on umbes 500 m2.
Toodangu säilitamiseks on ehitatud kartuli- ja köögiviljahoidla. Toodangu realiseerimiseks on pererahval Paide turul oma müügipunkt, mis on avatud aasta ringi, lisaks osaletakse Türi OTT-il ja müüakse saadusi otse talust.
Põllupidamisega tegelevad peremees Urmas ja perenaine Laivi kahekesi. Nende kaks last käivad jõudumööda abiks ning Urmas ja Laivi loodavad, et üks poegadest võtab edaspidi talu üle. Tulevikuplaanide osas on piir ees, laienema ei hakata, eesmärk on hoida kvaliteeti. Perenaine ütleb, et Ehtsa Talutoidu märk toob neile uhke tunde: “Klientuur on juba nii välja kujunenud, et teatakse hästi, mida meie käest saab, aga iseendal on tänu märgile uhkem tunne küll.